Zapamti me
Prijava

Održan sastanak s predstavnicima Zagrebačkog rukometnog saveza

Sastanak sa ZRS_1

Dana 20. veljače 2019. godine održan je u Dugom Selu radni sastanak predstavnika Rukometnog saveza Zagrebačke županije i Zagrebačkog rukometnog saveza.

Teme sastanka bili su problemi s kojim se klubovi i Savezi svakodnevno susreću u rukometnom sportu s prijedlogom mjera za poboljšanje. Iz dijaloga je proizašao i radni materijal koji će biti proslijeđen ostalim županijskim rukometnim savezima, i nakon njihovih očitovanja i prema HRS-u.

Naglasak je stavljen na troškove (sudački) organizacije natjecanja i zakonskom regulativom koja to prati, te aktivnim sudjelovanjem u donašanju novog Zakona o sportu. Razmatrana je različitost sustava natjecanja državnih liga mlađih dobnih skupina i nameće se problem broja sudionika, trajanja natjecanja i smisao samih završnica. Uočena je problematika liječničkih pregleda mlađih dobnih skupina i predloženo je priznavanje liječničkih pregleda obiteljske medicine ili školskih liječnika (ujednačenost sa školskim sportom). Prijedlog je i natjecateljska aktivacija neparnih godišta mlađih dobnih skupina do kategorije mlađih kadeta, prvenstveno kroz županijske lige. Istaknuto je da se razmotri dosadašnji oblik održavanja kampova HRS-a i njihova funkcija, kroz kontinuirano održavanje regionalnih okupljanja, te završnog okupljanja stvarno najboljih. To iziskuje novi oblik organizacije stručnog vodstva (stručni timovi, koordinatori – instruktori).

Prisutna je i različitost u tretmanu školsko – studentskog sporta prema natjecateljskom sportu (rukometu), prije svega kroz samu financijsku pokrivenost natjecanja i završnica.

Ukazano je i na ukupnu slabu medijsku pokrivenost rukometnog sporta (osim muške  reprezentacije).

I na kraju s obzirom na koncentraciju kvalitete rukometnih klubova mlađih dobnih skupina predloženo je izdvajanje klubova Zagrebačke županije u zasebnu regiju u muškoj konkurenciji (u ženskoj konkurenciji je već realizirano). 

Ostale vijesti

Izvještajna skupština RSZŽ 29.08.19 - Temeljem članka 23. i 24. Statuta Rukometni savez Zagrebačke...
Natječaj za organizaciju natjecanja u mini rukometu u sezoni 2019/20. 15.07.19 -   Rukometni savez Zagrebačke županije raspisuje...
Poziv za upis u program osposobljavanja za poslove trenera/ice rukometa 22.06.19 -   Sportsko učilište u suradnji i za potrebe Rukomet...
Održano prvo kontrolno okupljanje vratarki 2004/05. god. 20.06.19 - U Dugom Selu (Dvorana OŠ I.Benković) je 16.06.2019. održano...
HRK Gorica zadržala premijerligaški status, a ŽRK Dugo Selo '55 ponovno prvoligaš 18.06.19 - Završetkom sezone 2018/19. donosimo plasmane naših klubova u...
Kadeti MRK Dugo Selo i djevojčice ŽRK Samobor prvaci Hrvatske 18.06.19 - Završetkom sezone 2018/19. donosimo plasmane naših klubova u...
Zlatko Lasan dobitnik nagrade HOO-a "Milan Neralić" 06.06.19 - Zlatko Lasan, dugoselska sportska legenda i član Rukometnog s...

Rukometni savez Zagrebačke županije

  • Zagrebačka 5, 10370 Dugo Selo
  • Fax: 01/410-2906
  • Web: www.rszz.info