Zapamti me
Prijava

HRK Gorica zadržala premijerligaški status, a ŽRK Dugo Selo '55 ponovno prvoligaš

Vijest_2

Završetkom sezone 2018/19. donosimo plasmane naših klubova u seniorskoj konkurenciji. 
 
U muškom dijelu dvije momčadi nastupale su u najvišem rangu natjecanja „Premijer ligi“, momčadi HRK Gorica i RK Rudar. HRK Gorica u „Ligi za ostanak“ osvojila je 1.mjesto i na taj način osigurala da će se premijerligaški rukomet ponovno gledati u Velikoj Gorici. Isto nažalost nije uspjelo momčadi RK Rudara koja je osvojila 6.mjesto u „Ligi za ostanak“ što znači ispadanje u niži rang natjecanja „1.Hrvatska rukometna liga Sjever“. U drugom rangu natjecanja „1.Hrvatska rukometna liga Sjever“ momčad MRK Ivanića osvojila je odlično 4.mjesto i time najavila ozbiljne planove za sljedeću sezonu. U trećem rangu natjecanja „2.Hrvatska rukometna liga Sjever“ gledali smo nastupe momčadi MRK Dugo Selo i RK Rugvica. MRK Dugo Selo osvajanjem odličnog 2.mjesta najavilo je ozbiljne planove za sljedeću sezonu, a RK Rugvica osvajanjem 11.mjesta osigurala je status u spomenutom rangu natjecanja. U četvrtom rangu natjecanja „3.Hrvatska rukometna liga Središte“ koje vodi Zagrebački rukometni savez gledali smo osam naših momčadi. Momčad RK Rudar 2 osvojila je odlično 3.mjesto, MRK Zaprešić 6.mjesto, RK Polet 7.mjesto, MRK Ivanić 2 8.mjesto, MRK Sloga SN, 9.mjesto, RK Sloga NK 10.mjesto, HRK Gorica 2 12.mjesto i RK Mladost '09 16.mjesto što znači ispadanje u niži rang natjecanja. U petom rangu natjecanja „Međužupanijska rukometna liga“ koju organizira Zagrebački rukometni savez nastupila je momčad RK Iluzija i osvojila 7.mjesto.
HRK Gorica - osiguran premijerligaški statusHRK Gorica - osiguran premijerligaški status
 
U ženskom dijelu nismo imali predstavnika u najvišem rangu natjecanja „1.Hrvatskoj rukometnoj ligi“. U drugom rangu natjecanja „2.Hrvatska rukometna liga Zapad“ gledali smo čak 6 naših ekipa. Ekipa ŽRK Dugo Selo '55 osvojila je 1.mjesto i osigurala plasman u najviši rang natjecanja nakon samo godinu dana izbivanja iz „1.Hrvatske rukometne lige“. Odlične rezultate ostvarile su još tri naše ekipe, ŽRK Ivanić osvojio je 2.mjesto, ŽRK Samobor 4.mjesto i ŽRK Zaprešić 5.mjesto na tablici. Nažalost ekipe ŽRK Udarnik i ŽRK Sloga osvajanjem 11. odnosno 12.mjesta ispadaju u niži rang natjecanja „3.Hrvatska rukometna liga Središte“.  Još je jedan naš predstavnik ostvario odlične rezultate u drugom rangu natjecanja, ali u „2.Hrvatskoj rukometnoj ligi Sjever“ gdje je ekipa RK Zelina osvojila 3.mjesto na tablici. U trećem rangu natjecanja „3.Hrvatska rukometna liga Središte“ koju vodi Zagrebački rukometni savez sudjelovalo je 5 naših predstavnika. ŽRK Rugvica osvojila je odlično 2.mjesto a kako je prvoplasirana ekipa Sesveta 2 odustala od nastupa u višem rangu natjecanja, ekipa Rugvice prihvatila je da po prvi puta u svojoj povijesti igra u „2.Hrvatskoj rukometnoj ligi Zapad“. Od preostalih ekipa u „3.Hrvatskoj rukometnoj ligi Središte“ istaknimo 5.mjesto ekipe ŽRK Trnina, 6.mjesto ekipe ŽRK Ivanić 2, 7.mjesto ekipe ŽRK Samobor 2 i 9.mjesto ekipe ŽRK Gorica.
ŽRK Dugo Selo - nove-stare prvoligašiceŽRK Dugo Selo - nove-stare prvoligašice


 

Ostale vijesti

Izvještajna skupština RSZŽ 29.08.19 - Temeljem članka 23. i 24. Statuta Rukometni savez Zagrebačke...
Natječaj za organizaciju natjecanja u mini rukometu u sezoni 2019/20. 15.07.19 -   Rukometni savez Zagrebačke županije raspisuje...
Poziv za upis u program osposobljavanja za poslove trenera/ice rukometa 22.06.19 -   Sportsko učilište u suradnji i za potrebe Rukomet...
Održano prvo kontrolno okupljanje vratarki 2004/05. god. 20.06.19 - U Dugom Selu (Dvorana OŠ I.Benković) je 16.06.2019. održano...
HRK Gorica zadržala premijerligaški status, a ŽRK Dugo Selo '55 ponovno prvoligaš 18.06.19 - Završetkom sezone 2018/19. donosimo plasmane naših klubova u...
Kadeti MRK Dugo Selo i djevojčice ŽRK Samobor prvaci Hrvatske 18.06.19 - Završetkom sezone 2018/19. donosimo plasmane naših klubova u...
Zlatko Lasan dobitnik nagrade HOO-a "Milan Neralić" 06.06.19 - Zlatko Lasan, dugoselska sportska legenda i član Rukometnog s...

Rukometni savez Zagrebačke županije

  • Zagrebačka 5, 10370 Dugo Selo
  • Fax: 01/410-2906
  • Web: www.rszz.info